Köszöntő

• Posted on: 4 September 2022
  • By: rendszergazda

Köszöntjük Önt a Jászszentlászlói Szent László Általános Iskola honlapján!

„Szeretet nélkül lehet fát aprítani,
és szeretet nélkül lehet téglákat formálni,
de szeretet nélkül nem szabad gyermekekkel bánni!”
Lev Tolsztoj

Intézményünk, a Jászszentlászlói Szent László Általános Iskola egy közép-magyarországi, Bács-Kiskun megyei, közel 2500 lelkes kis település egyetlen általános iskolája. Fő feladata a település gyermekeinek alapfokú nevelése, oktatása. Iskolánk körzetébe tartozik még a szomszédos, alig 500 fős falu, Móricgát általános iskolásainak oktatása is. Igazi „kisiskola”-ként jellemezhetjük tanintézetünket a szó legnemesebb értelmében. Nappali tagozatos oktatásban, alsós és felsős, 1. - 8. osztályokban végezzük köznevelési feladatunkat. A nehéz gazdasági és társadalmi körülmények ellenére igyekszünk meleg, barátságos, gyerekközpontú légkört teremteni tanulóink számára, akik szinte „burokban” nőnek fel. Ezt a védőburkot segíti az alsó tagozatban a már 21 éve jól működő iskolaotthonos, némi átalakítással egésznapos oktatási forma, amely a bevezetés óta kedvelt a szülők körében is. Mindezt a felső tagozatban napközi otthon az 5-6. évfolyamon és tanulószobai felkészülés egészíti ki a 7-8. osztályok számára. Mivel a szülők jelentős része a hétköznapokban dolgozik, szükséges a gyerekek napközbeni felügyelete. Estünkben ez nem egyszerű „gyerekmegőrzést” jelent, hanem aktív, munkás, mozgalmas iskolai életet színes programokkal, változatos tanulási formákkal, foglalkozásokkal, széles spalettájú kínálattal, ahol a gyerekeknek lehetőségük van önmaguk kipróbálására, megismerésére, számos tevékenységen keresztül.

Gál Katalin